Bitcoin Powell'ın konuşmasından önce yükseldi

Bitcoin`de Yükseliş

En büyük token yüzde 3,7'ye kadar yükseldi. Singapur'da sabah 10.41 itibariyle iki haftanın en yüksek seviyesi olan yaklaşık 17 bin 10 dolardan işlem gördü. Ether'in yükselişi yüzde 4'ün üzerine çıkarken, Binance coin ve Dogecoin de sıçradı.

Bitcoin Fed Başkanı Jerome Powell'ın ABD'de daha yavaş bir faiz artış hızına yönelik beklentileri güçlendirebilecek konuşması beklenirken yükseldi.

En büyük token yüzde 3,7'ye kadar yükseldi. Singapur'da sabah 10.41 itibariyle iki haftanın en yüksek seviyesi olan yaklaşık 17 bin 10 dolardan işlem gördü. Ether'in yükselişi yüzde 4'ün üzerine çıkarken, Binance Coin ve Dogecoin de sıçradı.

Powell Brookings Enstitüsü'nün ev sahipliğinde bir etkinlikte konuşacak ve diğer Fed yetkililerinin art arda dört kez 75 baz puanlık artış hamlesinin ardından yılın son toplantısında yarım puanlık faiz artışına dair açıklamalarını tekrarlayabileceği bekleniyor. Hızla sıkılaşan para politikası, bu yıl dijital varlıklar göstergesinde yaşanan yüzde 63'lük düşüşün ana tetikleyicisi olmuştu.

Sosyal ticaret platformu Alpha Impact'in CEO'su Hayden Hughes, "Son günlerde, Fed'in oranları yalnızca 50 baz puan artıracağı algısı etrafında artan yorumlar var. Aralık ortasındaki Fed toplantısı yaklaşırken kripto genellikle diğer varlık sınıflarına öncülük ettiğinden, hisse senetlerinde ralli görebiliriz" dedi.

Kripto piyasaları, Sam Bankman-Fried'in FTX kripto imparatorluğu bu ayın başlarında iflasa uğradığında yaşanan düşüşün ardından oldukça dirençliydi. Ancak yaşanan çöküşün dijital varlık sektöründe başka firmalara sıçrayacağına dair endişeler de devam ediyor.

kaynak: blomberg ht

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski